Class 1A

First Team

Maddie DeLuca, Kate Lovinski, Taylor Lowe, St. John Central; Katie Gasvoda, Gianna Mascio, Sophia Recrosio, Madonna; Lindsay Caldwell, Alyssa Robinson, Conotton Valley; Lexi Brookover, Sammi Morris Frontier; Sydney Bucher, Valley; Madeline Goff, Hundred; Maddie Menendez, Bishop Donahue; Olivia Muncy, Beallsville; Aubrey Neff, Paden City; Hunter Weekley, Wellsville.

Second Team

Maddie Adkins, Bishop Donahue; Megan Brown, Valley; Caity Clary, Beallsville; Cala Curtis, Frontier; Gillian Johnson, St. John Central; Briana Jones, Conotton Valley; Hannah Loy, Paden City; Kaitlyn Murphy, Wellsville; Karli Sutton, Madonna; Brittany Tustin, Hundred.

Player of the Year

Katie Gasvoda, Madonna.

Class 2A

First Team

Riley Bennington, Kaitlyn Feerns, Marissa Garlitz, Wheeling Central; Jamie Anderson, Serena Burkey, Gina Fogle, Toronto; Karly Klug, Kaitlyn Weaver, Shadyside; Miranda Bowers, Bridgeport; Gabbi Capaldi, Steubenville Catholic; Kaitlyn Kassay, Clay-Battelle; Riley Lollathin, River; Courtney Walker, Cameron; Lexie Weisend, Caldwell.

Second Team

Abbey Ammons, Clay-Battelle; Kamden Dulesky, Bridgeport; Torri Grandinetti, Steubenville Catholic; Allyson Kuntz, Toronto; Hannah Mozingo, Wheeling Central; Lindsay Paczewski, Cameron; Morgan Parsons, Caldwell; Candace Caldwell, River; Kayla Smith, Shadyside.

Player of the Year

Gina Fogle, Toronto.

Class 3A

First Team

Amber Colvin, Hannah Smith, Alexis Wheeler, Buckeye Trail; Kelsey Jarvis, Sarah McAninch, Natalie Stoner, Bellaire; Kayla Logston, Cheyenne Williams, Monroe Central; Vanessa Templeton, Madison West, Tyler Consolidated; Mercedez McLeod, Martins Ferry; Sarah Powell, Barnesville; Mya Sauls, Fort Frye; Ashley Tharp, Magnolia; Kara Trenner, Shenandoah; Taylor Wisvari-Weir, Linsly.

Second Team

Jada Baker, Fort Frye; Sydney Bridges, Martins Ferry; Madison Clelland, Linsly; Katrina Davis, Bellaire; Allison Kuhn, Monroe Central; Sydney Mackie, Shenandoah; Baylie MacMillan, Barnesville; Kylie Martin, Tyler Consolidated; Kendra Pilant, Magnolia; Randi Leigh Rippeth, Buckeye Trail.

Player of the Year

Vanessa Templeton, Tyler Consolidated.

Class 4A

First Team

Na Banks, Kameron DiMarzio, Hayley Stamps, Steubenville; Hannah Clunk, Hanna Patterson, Hannah Walker, Oak Glen; Taylor Gallentine, Amaya Smith, St. Clairsville; Skylar Fankhauser, Charli McConnell, Edison; Madison Brown, East Liverpool; Destiny Christian, Buckeye Local; Mckenzie Deese, Union Local; Alexia Dowdle, Harrison Central; Christyn Everly, Meadowbrook; Alivia Rosnick, Weir.

Second Team

Alexa Andrews, Oak Glen; Madison Fields, Steubenville; Bailey Lohr, Union Local; Tori Luyster, Buckeye Local; McKenzie Morrison, Edison; Joclyn Peshek, Harrison Central; Skye Stokes, East Liverpool; Maddy Vickers, St. Clairsville; Taylor Webster, Weir; Haylee West, Meadowbrook.

Player of the Year

Hannah Clunk, Oak Glen.

Class 5A

First Team

Lauren Garcia, Carli Lightner, Maddy Mayle, John Marshall; Makenzie Amend, Kat Donzella, Laral Saunders, Wheeling Park; Kaylee Anderson, Alyse Guynn, Morgantown; Rachel Cooper, Kaydee Kinsey, Indian Creek; Karlee Bruns, Cambridge; Courtney Elliott, Brooke; Sarah Greenlee, Warren Local; Sarah Huffman, Parkersburg South; Leah Pancake, Beaver Local; Rachael Rousseau, University.

Second Team

Conner Asif, University; Lauren Garcia, John Marshall; Avery Grayson, Warren Local; Dakota Heaton, Beaver Local; Ashley Linder, Wheeling Park; Kinzi Moss, Cambridge; Amber Rusch, Morgantown; Ravyn Schultz, John Marshall; Taylor Scott, Indian Creek; Aurora Slusher, Parkersburg South.

Player of the Year

Lauren Garcia, John Marshall.

Coaches of the Year

Gus DeMarzio, Steubenville

Ed West, John Marshall

Staci Smith, Buckeye Trail